Propozycja stworzenia kulturalnego wortalu internetowego dla Lubuskiego Trójmiasta wzorowanego na www.wici.info
Fot. Nasz wzór: portal www.wici.info w Kielcach
Jako że:
- Kultura w nasyzm regionie zamiera- jest coraz mniej imprez, ba, zamykane są kluby (nieobecni to m.in. niedawno zamknięte: Zatem, Karton, Highlander, Cicha Kobieta, Jazz Klub Harlem, Peron5, Brooklyn),
- Imprezy jakie nawet nasi znajomi organizują nie są należycie rozreklamowane- poza dwoma forami internetowymi ( z których jedno- grono.net jest dostępne tylko dla zaproszonych osób) brak jest miejsc w Internecie dla tutejszej kultury, i tej klubowej, i tej samorządowej, dotowanej z publicznych pieniędzy,
- Chcemy pokazać zę w tym mieście coś się jednak dzieje- oraz przywrócić tradycję czasopisma/ miejsca gdzie zbiorczo pokazuje się wszystkie imprezy danego dnia, jak w innych dużych miastach i jak ongiś czyniono, lecz zaniechano w tym mieście.
Nie zgadzając się na dalszy upadek, proponujemy stworzenie takiego portalu dla naszej aglomeracji wzorowanego na kieleckim portalu internetowym www.wici.info
24.10.2007, Zielona Góra
Dziś, w środę, w środku tygodnia, byłem w centrum Zielonej Góry by zgodnie z moim zwyczajem codziennie wyjść do miasta i spotkać się z przyjaciółmi. Niestety, byłem przerażony- tu jest pusto, i bardzo nudno.
To mnie nie dziwi. Jak Państwo dbają o tutejszą kulturę? O imprezach, nawet jeśli się dzieją, to nie słychać. Kiedyś była wydawana publikacja, gazetka ze spisem imprez na każdy dzień. Gdzie jest teraz taka publikacja? W innych miastach takie coś działa (np. www.aktivist.pl) U nas ongiś działał portal tonight.pl, a dziś nawet nie wiadomo jaką stronę www wpisać, a jak już coś jest, to opis takiej imprezy skrócono tylko do jej nazwy.
W tym mieście o kulturze dla młodych pisze się tylko na dwóch forach www.clubbing.zgora.pl i www.grono.net (to drugie tylko dla zaproszonych) i tam umieszcza się info o imprezach. Poza tym- nic nie ma. Warto to zmienić, by było tak jak w innych miastach (wzór bierzemy choćby z Kielc).
Opis portalu
Główny fokus portalu położony byłby na kulturę, i portal finansowany byłby ze środków na działalność kulturalną. Byłoby to miejsce gdzie znajdowałyby się informacje o wydarzeniach kulturalnych w aglomeracji, podobnie jak to ma miejsce w przypadku miasta Kielce.
Część publicystyczna byłaby poświęcona debatom na aktualne tematy, takie jak np. kultura, turystyka i rekreacja, gospodarka, ekologia etc. Do tego działałoby wspólne forum internetowe.
Koszty i finansowanie
Portal finansowany byłby z publicznych, samorządowych funduszy na kulturę. Koszty działalności to ok. 5000 PLN miesięcznie (zatrudnienie jednego redaktora). Koszty uruchomienia- 5- 10 tys. PLN (grafik komputerowy, silnik portalu, koszt pracy programisty).
Komentarze
Prześlij komentarz